Petr Jahoda: Neviditelný robot a pomoc zákazníkům

Generální manažer SONY DADC Czech Republic má na logistice rád, že je rychlá, dynamická: „Zabývá se neustálou změnou a ne nějakým ,pomalým umíránímʹ. To mne na oboru baví. Mou výzvou je, abych profesně nezkostnatěl sám - a k tomu mi pomůže i Logistics Ride 2020.“ Petr Jahoda do Ostravy přiveze případovku s názvem Neviditelný robot odpovídá zákazníkům.

Zveřejněno
21
Leden 2020
Autor
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet

Generální manažer SONY DADC Czech Republic má na logistice rád, že je rychlá, dynamická: „Zabývá se neustálou změnou a ne nějakým ,pomalým umíránímʹ. To mne na oboru baví. Mou výzvou je, abych profesně nezkostnatěl sám - a k tomu mi pomůže i Logistics Ride 2020.“ Petr Jahoda do Ostravy přiveze případovku s názvem Neviditelný robot odpovídá zákazníkům.

„Připomeneme si, co všichni tak trochu známe. Tedy, že i s malým kašpárkem se dá dělat velké divadlo, že nechodíme s kanónem na vrabce a že nejrychleji se peníze vrátí, když nahradíme lidskou práci. Zvlášť tu nudnou,“ shrnuje obsah svého vystoupení. Konkrétněji? „Z distribučního centra Sony DADC odesíláme do západoevropských prodejen přes 60 milionů kusů zboží ročně. Náš neviditelný robot ,Rudaʹ automatizovaně pomáhá zákazníkům – sesbírá a připraví data, poskytne fotografie, rozhoduje o reklamacích a učí se je vyřizovat,“ vysvětluje Petr Jahoda.

Logistikou žije nejen v práci, ale také v soukromí. Na otázku, co ho mimo obor baví, odpovídá šalamounsky: „Tak například: jak společně s manželkou zařídit, aby se naši synové včas přesunuli ze sportovního kroužku domů? Jak nejúčinněji dopravit vědomosti z učebnic do jejich hlav? Jak sám sebe přepravit na lyžích z vrcholu kopce až do údolí? Jak naplánovat cestu na horském kole tak, aby vedla přes přiměřené množství zastávek k doplnění paliva v minipivovarech? Zvláštní libůstka: řízení zásob drogerie v domácnosti Kanban systémem.“

SONY DADC Czech Republic, s.r.o., je dodavatelem a vývojářem technologií, kompletních služeb a řešení pro optická média pro zábavní a vzdělávací průmysl.

Koupit jízdenku na Logistics Ride 2020