Zemřel prof. Vladimír Strakoš – zakladatel Vysoké školy logistiky v Přerově a velký příznivce Logistické akademie

Dne 16.8.2019 opustil tento svět zakladatel Vysoké školy logistiky v Přerově a velký příznivec Logistické akademie prof. Ing. Vladimír Strakoš, DrSc. Dožil se požehnaných 85 let, nicméně jeho přátelství a mladistvý duch nám už nyní chybí...

Zveřejněno
27
Srpen 2019
Autor
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet

Dne 16.8.2019 opustil tento svět zakladatel Vysoké školy logistiky v Přerově a velký příznivec Logistické akademie prof. Ing. Vladimír Strakoš, DrSc. Dožil se požehnaných 85 let, nicméně jeho přátelství a mladistvý duch nám už nyní chybí.

Ve smuteční řeči na jeho pohřbu byla vyzdvižena jeho pracovitost, cílevědomost, obětavost, životní optimismus a celková činorodost. Ano, prof. Strakoše jsem znal především jako člověka plného aktivity, člověka dobré mysli – toho, kdo umí povzbudit a události kolem sebe (i ty konfliktní) posuzovat moudře, s odstupem a přívětivým humorem.

19 uznaných patentů

Pan prof. Strakoš byl nejen inovátorem (19 uznaných patentů), ale také podporovatelem všeho, co vzniká, má šanci na život a nachází se v jeho dosahu. Zažil jsem tuto situaci, když byl s potížemi ale velkým entuziasmem zaváděn obor logistika na Střední škole techniky a služeb v Karviné. Byť byl prof. Strakoš zakotven především v oblasti vysokého školství, neváhal se osobně angažovat a zasadit se o rozvoj vzdělávání v logistice na střední škole až někde v Karviné.

Odešel velký člověk, ale neodešel jeho duch. Čest jeho památce!

Jaroslav Bazala
Prezident Logistické akademie