Čistě logisticky

Logistika je nové povolání poslední doby. Má svá odvětví, specialisty, teorii i terminologii. Přitom je logistika jednou z nejpřirozenějších věcí vůbec, v praxi se s ní setkáváme na každém kroku. V různé míře je její součástí každý den každý z nás. Logistická akademie na všudypřítomnost logistiky nezapomněla. Naopak, díky ní rozšiřujeme povědomí o tom, kdo všechno je vlastně logistikem.

Zveřejněno 
03
Březen 2014
Autor 
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet 

Podle jednoduché definice jde v logistice o to, jak zařídit, aby byly správné věci včas na správném místě za minimální cenu. Nejběžněji je však logistika chápána jen jako cesta zboží, informací nebo služeb od dodavatele ke spotřebiteli.

A právě všeobecně známé okleštění logistiky je příčinou toho, že možná ani nevíte, že logistikem jste. Pracujete nějakým způsobem na tom, aby bylo odesláno to pravé zboží v určený čas a v přesném množství s adekvátními náklady na dohodnuté místo? Jste určitě logistik. Pracujete ve skladu, zpracováváte odpady, věnujete se administrativě, jste manažer, dispečer, děláte marketing nebo máte brigádu a nakládáte balíky do aut? Znamená to pro vás dobrou zprávu – jste logistikem také.

 

Lidé, kteří absolvovali semináře v Logistické akademii, uvažovali o svém povolání v širších souvislostech, objevili své místo v systému logistiky a chtěli se zdokonalit. Chtěli posílit efektivitu celého procesu tím, že se rozhodli dozvědět se o svých možnostech co nejvíc. Absolventi Logistické akademie se jednoznačně shodují v tom, že jim kurzy významně rozšířily pohled na všechny aspekty logistiky.

 

Ing. Stanislav Kovář, CLog. skvěle popsal nejen svou motivaci pro studium v Logistické akademii, ale také velkou přidanou hodnotu – změnu chápání logistiky:

 

Po nějaký čas jsem hledal možnost, jak se dále vzdělávat v oblasti logistiky. Proto jsem byl rád, že jsem jednoho dne při brouzdáním na Internetu našel prezentaci Logistické akademie. Než jsem se přihlásil na studium, měl profesní zkušenosti jen s několika odvětvími logistiky. Během studia jsem si rozšířil vědomosti nejen o nich, ale o celém logistickém řetězci. [...] Člověk si najednou uvědomí, jak jednotlivé části do sebe zapadají a rozkrývají se mu souvislosti, které dříve neviděl či nepostřehl. Zároveň jsem poznal zajímavé osobnosti nejen z řad lektorů, ale studující kolegů. Díky získanému diplomu by se mohlo zdát, že tím to pro mne končí. Opak je pravdou … pro mne je to osobně velká motivace a začátek něčeho dalšího => Logistickou akademii mohu jedině doporučit.“

 

Kurzy Logistické akademie jsou certifikované Komorou logistických auditorů a akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Z široké nabídky seminářů Logistické akademie si vždy vyberete ty, které pro doplnění své kvalifikace potřebujete. Po absolvování teoretické přípravy, složení závěrečných testů a obhajobě samostatné práce získáte diplom a uznávaný titul za jménem. Ale především získáte velkou zkušenost, nové informace a souvislosti. Potkáte kolegy z jiných odvětví a přijdete na to, co máte společného. A na to, že logistika znamená možná víc, než jste si mysleli.