Přečtětě si novinky a zajímavosti z logistiky

Sledujte novinky ze života logistické akademie:
  • nové trendy a diskutována témata v logistice

  • připravované aktivity Logistické akademie

  • případové studie

subscription-photo
Čekací doby ve výrobě a co s nimi
18. 06. 2024 Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.

Čekací doby ve výrobě a co s nimi

V procesu výroby chceme „vyrábět“ a ne na něco čekat – to podepíše každý manažer a hlavně také akcionář, který na valné hromadě zvedl ruku pro investici do nové technologie. Nicméně úplně bez čekání vyrábět nelze.

Diskutovaná témata v logistice
Logistická stories: Jiří Bezděk (EURO NÁŘADÍ)
13. 09. 2022

Logistická stories: Jiří Bezděk (EURO NÁŘADÍ)

EURO NÁŘADÍ je ryze česká společnost založená v roce 2004. Od roku 2014 se firma z doposud pronajímaných objektů natrvalo usídlila ve vlastním vybudovaném areálu se skladovými plochami o rozloze 6000 m2, který čeká ještě další rozšíření tak, aby poskytované služby, co se šíře sortimentu nabízených položek a rychlosti dodávek týče, byly ještě kvalitnější. Jaké principy logistiky 4.0 ve firmě využívají? Co aktuálně řeší, nebo jak hodnotí spolupráci s Logistickou akademií? Na to nám odpověděl Jiří Bezděk, jednatel společnosti.

Diskutovaná témata v logistice
Logistická stories: Tomáš Pimpara (ROSSMANN)
05. 09. 2022

Logistická stories: Tomáš Pimpara (ROSSMANN)

Tomáš nastoupil do společnosti ROSSMANN v roce 2016 jako vedoucí řízení zásob. Od roku 2018 je vedoucím logistiky ROSSMANN pro Českou republiku. Co aktuálně řeší, nebo jak hodnotí spolupráci s Logistickou akademií? To se dozvíte v dalším rozhovoru Logistická stories.

Diskutovaná témata v logistice
Jiří Eigl z SC METAL o logistice v jejich firmě
26. 08. 2022

Jiří Eigl z SC METAL o logistice v jejich firmě

Ve společnosti SC METAL se rozhodli v roce 2015 vybudovat nové moderní logistické centrum, které bylo nutností pro další rozvoj společnosti. Jak probíhala realizace? Co vše tento krok v oblasti logistiky 4.0 přinesl? Co aktuálně řeší v SC METAL a jak hodnotí spolupráci s Logistickou akademií? Na to nám odpověděl výkonný ředitel společnosti Jiří Eigl.

Diskutovaná témata v logistice
Logistika nákupu a řízení zásob
30. 05. 2018 Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.

Logistika nákupu a řízení zásob

Řízení zásob patří mezi klíčové oblasti v každém podniku. Cílem je koordinovat tento proces tak, abychom dodržovali optimální úroveň skladových zásob. Co to znamená? Nedržet příliš vysoké stavy zásob, protože blokují prostředky i prostor Zajistit vždy výrobu a zabránit případným výpadkům v důsledku nedostatku vstupů Nakupovat položky podle skutečné potřeby, v požadovaných množstvích, kvalitě a termínech Minimalizovat celkové náklady na tento proces

Diskutovaná témata v logistice
23. 10. 2017 Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.

Slibná budoucnost logistiky potravin

Tento, před pár lety objevený nový trh, má nebývalý růstový potenciál. Lidé se přestávají obávat, že jim budou doručeny prošlé a nekvalitní potraviny, a postupně si začínají užívat pohodlí, které doručování potravin umožňuje. Nákup oblečení, doplňků a elektroniky už se stal veskrze běžnou záležitostí, kdežto nákup potravin je pro mnoho lidí stále něčím novým a neznámým. Ovšem právě nákup potravin online představuje nový „boom“, který teprve přijde v plné síle.

Diskutovaná témata v logistice